Mechanika

Gama narzędzi przeznaczonych prac mechanicznych, warsztatowych, pracy przy samochodzie w garażu …
W tej kategorii wynajmu: gwintownice, klucze nasadowe i płaskie, kompresory opalarki, pistolety malarskie, podnośniki do silników, podnośniki samochodowe.

Generator ozony 7g/h dezynfekcja klimatyzacji
Gwintownica Virax od 1/2′ do 5/4′
Zestaw kluczy STANLEY3 copy
Kompresor METABO 50L 10bar
Opalarka z regulacją elektroniczną
Pistolet lakierniczy
Podnośnik warsztatowy do silników
Podnośnik żaba 2T
Zagniatarka – prasa do pex al pex – szczęki TH oraz u 16-20-26

PORADY

Jak samodzielnie lakierować elementy karoserii:

Chcąc samodzielnie polakierować samochód, musimy przede wszystkim zdecydować się na lakier, jakiego będziemy używać. Może on być akrylowy lub renowacyjny (tańszy, ale gorzej się rozprowadza). Do lakieru akrylowego dodatkowo należy kupić utwardzacz i odpowiedni rozpuszczalnik, do renowacyjnego zwykły rozpuszczalnik. Dodatkowo potrzebujemy grubo i drobnoziarnisty papier ścierny, kompresor i pistolet lakierniczy, materiały do zabezpieczenia szyb i innych elementów przed zabrudzeniem.

Przygotowanie samochodu
Koła i szyby trzeba osłonić tak, aby uchronić je przed zabrudzeniem. Tablice rejestracyjne i inne plastikowe elementy można zdemontować lub osłonić. Wgniecenia należy najpierw oczyścić gruboziarnistym papierem, po czym uzupełnić szpachlą rozrobioną z utwardzaczem. Po wyschnięciu ponownie wygładzić papierem ściernym i pokryć podkładem. Drobnoziarnisty papier ścierny należy zmoczyć w wodzie i szlifować nim całą powierzchnię. Później całość trzeba wyczyścić benzyną. W trakcie samego lakierowania samochód powinien stać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Lakierowanie
Aby równomiernie polakierować samochód, najlepiej jest wykorzystać kompresor i pistolet lakierniczy. Zbiorniczek przy pistolecie należy napełnić lakierem (wymieszanym z rozpuszczalnikiem lub utwardzaczem, w zależności od lakieru)nanosić lakier z odległości kilkudziesięciu centymetrów na malowany element. Pistolet należy płynnie przesuwać. Następnie należy poczekać, aż lakier wyschnie i położyć drugą warstwę, do chwili uzyskania jednolitego koloru. Samochód należy zostawić w suchym, dobrze wietrzonym pomieszczeniu na 2-3 dni, do całkowitego wyschnięcia.