Ogród

Gama narzędzi przeznaczonych do pracy w ogrodzie. Narzędzia do koszenia, przycinania drzew i żywopłotów wiercenia w ziemi.
W tej kategorii wynajmu: Glebogryzarki, nożyce do żywopłotu, pilarki spalinowe, wiertnice do ziemi, zagęszczarki, rozdrabniacze gałęzi.

Drabina 3×7 5,1m51
Drabina 3×12 9,8m
Glebogryzarka spalinowa
Nożyce spalinowe do żywopłotu
Pilarka spalinowa
Ostrzałka elektryczna do łańcucha
Rozdrabniacz do gałęzi spalinowy
Skoczek Weber
Wertykulator
Walec ogrodowy
Wiertnica do ziemi
Zagęszczarka 102kg Honda

PORADY

Czy i jak przycinać iglaki:

Częstotliwość przycinania iglaków zależy od ich gatunków i tempa wzrostu.
Iglaki przycinamy gdy zależy nam na gęstych ładnych roślinach.
Pierwsze cięcie – wykonuje się wiosną. Usuwamy uszkodzone gałęzie, chore, odkształcone oraz te, które nadmiernie się rozrosły.
Drugie cięcie – cięcie formujące, należy przeprowadzić latem. Możemy wtedy nadać pożądany kształt roślinie.

Wertykulacja trawnika:

Wertykulacja jest bardzo ważnym zabiegiem na trawniku oraz powinien być wykonywany odpowiednią do tego maszyną. Wertykulator jest urządzeniem, które usuwa warstwy filcu (czyli martwych części trawy), inną materię organiczną i inne niepożądane części (jak kamienie, gałęzie) z najniższej strefy naszego trawnika.

Wertykulacja trawnika powinna być przeprowadzana co najmniej raz w roku – najlepiej wczesną wiosną, po pierwszym koszeniu trawy. Wertykulacji nie należy przeprowadzać w pierwszym roku po założeniu trawnika, bo w ten sposób możemy doprowadzić do jego zniszczenia. Nie należy martwić się złym stanem murawy zaraz po wertykulacji trawnika, gdyż trawa szybko się zregeneruje.