Ogród

Gama narzędzi przeznaczonych do pracy w ogrodzie. Narzędzia do koszenia, przycinania drzew i żywopłotów wiercenia w ziemi.
W tej kategorii wynajmu: Glebogryzarki, nożyce do żywopłotu, pilarki spalinowe, wiertnice do ziemi, zagęszczarki, rozdrabniacze gałęzi.

Drabina 3×7 5,1m51
Drabina 3×12 9,8m
Glebogryzarka spalinowa
Nożyce spalinowe do żywopłotu
Pilarka spalinowa
Ostrzałka elektryczna do łańcucha
Rozdrabniacz do gałęzi spalinowy
Skoczek Weber
Wertykulator
Walec ogrodowy
Wiertnica do ziemi
Zagęszczarka 102kg Honda

PORADY

Czy i jak przycinać iglaki:

Częstotliwość przycinania iglaków zależy od ich gatunków i tempa wzrostu.
Iglaki przycinamy gdy zależy nam na gęstych ładnych roślinach.
Pierwsze cięcie – wykonuje się wiosną. Usuwamy uszkodzone gałęzie, chore, odkształcone oraz te, które nadmiernie się rozrosły.
Drugie cięcie – cięcie formujące, należy przeprowadzić latem. Możemy wtedy nadać pożądany kształt roślinie.

Wertykulacja trawnika:

Wertykulacja jest bardzo ważnym zabiegiem na trawniku oraz powinien być wykonywany odpowiednią do tego maszyną. Wertykulator jest urządzeniem, które usuwa warstwy filcu (czyli martwych części trawy), inną materię organiczną i inne niepożądane części (jak kamienie, gałęzie) z najniższej strefy naszego trawnika.

Wertykulacja trawnika powinna być przeprowadzana co najmniej raz w roku – najlepiej wczesną wiosną, po pierwszym koszeniu trawy. Wertykulacji nie należy przeprowadzać w pierwszym roku po założeniu trawnika, bo w ten sposób możemy doprowadzić do jego zniszczenia. Nie należy martwić się złym stanem murawy zaraz po wertykulacji trawnika, gdyż trawa szybko się zregeneruje.

Rębak do gałęzi vs Rozdrabniacz

Urządzenia niezastąpione podczas porządkowania ogrodu. Rozdrabniacz spalinowy świetnie sprawdzi się w mniejszą ilością materiału do rozdrobnienia jednak gdy oczekujemy uzyskania drobnej zrębki.

Rębak spalinowy to bardzo szybka i wydajna maszyna, która tnie gałęzie na odcinki kilka do kilkunastu cm. Świetnie sprawdza się podczas porządkowania działek nieużytków gdy mamy do czynienia z większą ilością materiału.

Pracę obu urządzeń można porównać na filmach: