Wykończenia wnętrz

Gama narzędzi przeznaczonych do prac remontowo-budowlanych. Asortyment w tej kategorii związany jest z pracami instalatorskimi, wyburzeniowymi, budownictwem, malarstwem, wykonywaniem ścian, podłóg, fliz.
W tej kategorii wynajmu: Agregaty malarskie, bruzdownice, cykliniarki, mieszadła, młoty kujące, młotowiertarki, nagrzewnice, podnośniki do regipsów, przecinarki do płytek, przedłużacze, szlifierki do gładzi, ukośnice, wiertarki, szlifierki do betonu, osuszacze powietrza wkrętarki, wyrzynarki, zgrzewarki, zagniatarki oraz wiertła.

Agregat malarski4
Bruzdownica
Cykliniarka
Dalmierz laserowy
Gwintownica do rur Virax 1/2′ do 5/4′
Laser Krzyżowy niwelator
Mieszadło do zapraw
Młot kujący
Młot wyburzeniowy
Młotowiertarka
Nagrzewnica elektryczna 5kW
Nagrzewnica gazowa 33kW
Osuszacz powietrza
Parownica Karcher
Podnośnik do płyt regips
Przecinarka do glazury
Przedłużacz bębnowy 50m
Szlifierka do betonu BOSCH
Szlifierka do gładzi Virutex
Szlifierka do gładzi żyrafa FLEX
Ukośnica do drewna
Wiertarka udarowa
Wkrętarka akumulatorowa Bosch
Wiertnica do betonu – otwornica Dewalt max 152mm w murze
Wykrywacz metali przewodów
Wyrzynarka elektryczna Makita
Zgrzewarka do rur PP
Zagniatarka do tulejek 6-50mm2
Zagniatarka – prasa do pex al pex – szczęki TH oraz u 16-20-26
Wiertła i koronki SDS-MAX
Wiertła rurowe/koronowe 52mm i 112mm
Tarcza do cięcia betonu 350mm

PORADY:

Zdzieranie tapet- W celu usunięcia starych tapet najlepiej zastosować parownicę Karcher ze specjalną końcówką, para powoduje odklejanie tapety, którą można następnie łatwo oderwać.

Jak układać płyty regips

Przyklejanie płyt do ściany:
Płytę gipsowo-kartonową przycinamy do wysokości ściany (minus 5 mm z góry oraz 10 mm z dołu). Nanosimy na nią klej gipsowy o grubości 2 cm i szerokości 10 centymetrów. W miejscach trudno dostępnych, możliwe jest nanoszenie placków gipsowych bezpośrednio na ścianę. Płyty przykładamy do ściany i wyrównujemy ich ułożenie.

Mocowanie na pasach gipsowo-kartonowych w przypadku nierównych podłoży. Naklejenie pasów gipsowo-kartonowych o szerokości około 10 cm przeprowadzamy wstępne wyrównanie powierzchni. Rozstaw pomiędzy pasami powinien wynosić około 60 cm. Następnie montujemy płyty gipsowo- kartonowe jak powyżej.

Montaż do stelaży:

Do zamontowania płyt gipsowo-kartonowych powinno użyć się blachowkrętów średnicy 3,5 oraz długości 25 mm. Wprowadza się je co najmniej 1-1,5 cm od brzegu płyty, w odstępach nie większych niż 25 cm. Łebek wkręta powinien być lekko zagłębiony w kartonie. Płyty powinny być przykręcone wyłącznie do profili pionowych. Kolejną płytę dosuwa się do poprzednich „na styk”. W ten sposób pokrywa się całą powierzchnię rusztu.

Pamiętaj!
W przypadku okładania płytami ścian i sufitów, najpierw montujemy płyty na ścianach.

Wykończenie
Połączenia pomiędzy płytami wzmacniamy przy pomocy siateczkowej taśmy samoprzylepnej. Taśmę wtapiamy w masę szpachlową a następnie wyrównujemy. Również miejsca wgłębień po wkrętach wypełniamy gipsową masą szpachlową. Zaschniętą masę szlifujemy wygładzamy papierem ściernym – najlepiej do tego celu użyć szlifierki do gładzi gipsowej z odkurzaczem, co zapewni dużą efektywność i komfort pracy. Szczelinę pomiędzy płytami a sufitem i ścianami najlepiej wypełnić masą akrylową, ponieważ zachowuje ona elastyczność.