Zasady wynajmu

Najemcna – osoba wynajmująca narzędzia od Wypożyczalni TOOLS

Niezbędne elementy aby dokonać wynajmu:
1 – Dwa dokumenty tożsamości Dowód osobisty + drugi dokument z adresem i zdjęciem (opcjonalnie rachunki za media prąd woda gaz z min 2 miesięcy na te same dane osobowe)
2 – Pieniądze w gotówce na wpłatę kaucji określonej w cenniku
3 – Precyzyjne określenie terminu wynajmu Od kiedy (moment wydania sprzętu i podpisania umowy) oraz Do kiedy NIEPRZEKRACZALNY TERMIN ZWROTU NARZĘDZI 
Termin zwrotu można przedłużyć jedynie za zgodą wypożyczalni – Samowolne przedłużenie okresu najmu skutkuje naliczeniem 200% stawki dobowej 

Zmiana w regulaminie od grudnia 2017 –  Posiadacze kart rabatowych TOOLS również zobowiązani są wpłacać kaucje za wynajem sprzętu!

Ważne – Wynajmujemy danej osobie max 2 urządzenia. Jeżeli klient chce wynająć 3 urządzenia musi wpłacić kaucję za 2 narzędzia plus kaucję w wysokości 100% wartości najdroższego  narzędzia. Dla 4 narzędzi 100% wartości 2 najdroższych urządzeń + kaucję za dwa tańsze i tak dalej.

Etapy wynajmu:

1. Wybór i sprawdzenie stanu technicznego urządzenia
2. Spisanie umowy wynajmu z dokumentów osoby wynajmującej 
3. Wpłata kaucji określonej w umowie – wyłącznie w gotówce
4. Podpisanie umowy przez obie strony – od tej chwili narzędzie jest w posiadaniu Najemcy
5. Zwrot najpóźniej do daty i godziny określonej w umowie (tolerujemy max 60 min spóźnienia o którym jesteśmy poinformowani)
6. Ocena stanu technicznego narzędzia przez Wypożyczalnię TOOLS
7. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń z winy klienta (nie mówimy o naturalnym zużyciu narzędzia) wycena uszkodzeń lub zatrzymanie kaucji na max 48h w celu weryfikacji uszkodzeń i ich kosztu naprawy. Potwierdzenie o zdaniu sprzętu z uszkodzeniami. Po tym czasie nastąpi rozliczenie Kwota należna za wynajem wg. umowy + ustalony koszt naprawy lub części – kaucja zapisana w umowie.
8. W przypadku nie stwierdzenia uszkodzeń – rozliczenie wynajmu Kwota należna za wynajem wg. umowy – kaucja zapisana w umowie.
9. Potwierdzenie dla klienta o zwrocie sprzętu bez uszkodzeń.